Sep 09, 2019 12:28 PM

2019 Cozad XC Invite results - Girls

Posted Sep 09, 2019 12:28 PM


1. JR Chelsey Espinosa 20:39

Hastings

2. 9 Miah Hoppens 21:04

Ogallala

3. FR Zarah Blaesi 21:08

North Platte

4. FR Mallory Applegate 21:24

Cozad

5. SR Kenzie Hurlbert 21:33

Holdrege

6. 9 Samantha Rodewald 21:46

McCook

7. SO Kate Steinike 22:00

St Patrick

8. FR Nelia Rivas 22:00

North Platte

9. JR Genna Blakely 22:11

St Patrick

10. SR ElsiAnna K Rodewald 22:17

McCook

11. SO Grace Cappel 22:20

McCook

12. SO Alexis Hoatson 22:23

North Platte

13. 9 Shawna Wilkinson 22:24

McCook

14. FR Karyn Burkholder 22:29

Cozad

15. SO Hayley Miles 22:30

St Patrick

16. SO Lydia Peters 22:31

Sidney

17. JR Abbie McGuire 22:33

Milford

18. JR Tahjzha Botts 22:42

Maxwell

19. JR Madelyn Mullet 22:46

Milford

20. FR Brooke Barth 22:49

Kearney

21. SR Dulce Lopez 22:52

Hastings

22. SR Angelea Arnett 22:54

Sidney

23. JR Lacy Biltoft 22:58

Holdrege

24. SR Ashley Kroese 23:11

Milford

25. SR Mary Ferrone 23:16

Hastings

26. FR Jenessa Arnold 23:22

North Platte

27. SR Megan Burkholder 23:27

Cozad

28. JR Megan Freeman 23:28

Northwest

29. SR Gilliyan Hueske 23:30

Hastings

30. SR Acacia Rivas 23:32

Kearney

31. FR Alivia Olson 23:33

Kearney

32. SO Kay Lynn Trenkle 23:36

Kearney

33. SR Bailey Adams 23:40

Northwest

34. JR Alayna Piening 23:41

Milford

35. JR Jessie Nguyen 23:46

Hastings

36. SO Kiernan Bierman 23:46

Hastings

37. JR Baylee Evarts 23:52

North Platte

38. SO Megan Sutton 24:05

Kearney

39. SR Madeline Krolikowski 24:11

Northwest

40. SO Lauren Kohtz 24:28

Kearney

41. SR Taeryn Trumper 24:39

Ogallala

42. SO Sydney Fisher 24:39

Northwest

43. SO Mya Eriksen 24:55

Northwest

44. JR Alyssa Earl 24:57

Northwest

45. SR Emma Stutzman 24:57

Milford

46. 9 Sopia Plugge 25:09

Ogallala

47. FR Halie Recoy 25:10

South Loup

48. SO Joslyn Hammond 25:11

McCook

49. SO Kimberly Gutierrez 25:25

Sidney

50. SR Lindsay Sawyer 25:38

Maxwell

51. SO Miranda Ahrendt 25:42

Sidney

52. FR Eliza McGuire 25:44

Milford

53. SO Chelsea Royle 26:13

Broken Bow

54. JR Lexi Hauxwell 26:31

McCook

55. SR Julie Slattery 26:36

St Patrick

56. JR McKenna Palmer 26:42

Broken Bow

57. JR Antonia Hiett 26:56

Sidney

58. SO Brianna Arguello 26:58

Broken Bow

59. SR Julie Kreitman 27:00

Broken Bow

60. SR Ashley Dye 27:19

St Patrick

61. JR Isela Tercero 27:20

Broken Bow

62. SR Marinn Niesen 27:30

St Patrick

63. SR Elizabeth Madsen 28:09

Maxwell

64. SO Heidi Donegan 28:21

South Loup

65. JR Kaylee Peterson 29:52

Broken Bow

66. SO Megan Donegan 30:06

South Loup

67. SO Sophia Doyle 31:10

South Loup

68. SR Morgan McGehee 31:54

Maxwell

69. SO Lila Bloomer 32:55

South Loup

70. SO Keylee Hatterman 35:11

Ogallala

71. SR Hagen Ell 39:58

South Loup


Continue Reading North Platte Post
Sep 09, 2019 12:28 PM
2019 Cozad XC Invite results - Boys

1. SO Evan Caudy 17:21

North Platte

2. SR Joel Bradley 17:49

North Platte

3. SO Daniel Bashtovoi 17:54

Sidney

4. SR Trevor Fisher 17:55

Northwest

5. SR Gabriel Estrada 17:56

Cozad

6. JR Bryant Fulmer 18:01

Holdrege

7. SR John Campbell 18:07

Northwest

8. JR Landon Eckhardt 18:08

Hastings

9. JR Jonathan Lopez 18:14

Hastings

10. JR Brandon Tucker 18:18

McCook

11. SR Lane Russell 18:18

Broken Bow

12. SO Cameron Brauer 18:18

Sidney

13. SR Colby Hayes 18:21

Northwest

14. SR Aaron Ochsner 18:22

Hastings

15. SR Caleb Harb 18:26

Northwest

16. SR AJ Warner 18:29

Northwest

17. JR Thomas Moss 18:30

North Platte

18. SO Carter Roth 18:31

Milford

19. SR Devon Reitz 18:33

Milford

20. SR Tyler Sanderson 18:34

Hastings

21. JR Jonah San Miguel 18:37

North Platte

22. SO Maddox Baack 18:40

Milford

23. SO Mitch Deer 18:46

Sidney

24. SO Josh Hegwood 18:48

McCook

25. SO Elliott Reitz 18:48

Milford

26. JR Aaron Franz 18:50

North Platte

27. SR Benjamin Bashtovoi 18:55

Sidney

28. SR Martin Bailey 18:55

Broken Bow

29. SR TJ Renner 19:00

McCook

30. FR Justin Golus 19:02

Holdrege

31. SR Tanner Ostrander 19:04

Ogallala

32. JR Logan O'Malley 19:06

St Patrick

33. SR Austin Werner 19:10

Cozad

34. SO Julian Maytorena 19:13

Sidney

35. JR Payton King 19:14

Northwest

36. SR Garrett Phillips 19:18

Broken Bow

37. FR Kevin Vuong 19:22

Hastings

38. JR Casey Faulkenberry 19:29

Broken Bow

39. SR Kean Jared 19:31

North Platte

40. FR Dax Connick 19:32

St Patrick

41. JR Ben Copley 19:34

Milford

42. SO Treyson Johnstone 19:37

Sidney

43. FR Noah Osmond 19:38

Broken Bow

44. SR Coby Anderson 19:39

Holdrege

45. FR Hudson Mullet 19:39

Milford

46. SR Carter Newth 19:43

Holdrege

47. JR Hudson Reed 19:53

Holdrege

48. JR Blake Wyatt 19:58

Ogallala

49. 9 Jeron Gager 20:00

Ogallala

50. SR Colton Craig 20:01

McCook

51. FR Trey Hurlbert 20:01

Broken Bow

52. FR Noah Abraham 20:10

Kearney

53. SO Caden DeVries 20:11

Kearney

54. FR Noah Torres 20:16

Kearney

55. JR Gabe Bates 20:21

Kearney

56. SO Kade Komenda 20:33

Holdrege

57. FR Andrew Brosius 20:34

St Patrick

58. 9 Glenn Ruggles 20:54

McCook

59. SR Jacob Sub 20:59

Cozad

60. FR Aiden Duttenhoffer 21:06

Kearney

61. JR Gage Stokey 21:11

Ogallala

62. JR Javian Scheele 21:14

Ogallala

63. JR Troy Kempton 21:19

Ogallala

64. JR Evan Thome 21:24

Cozad

65. SO Klayton Pagel 21:32

Maxwell

66. FR Silas Cool 21:35

South Loup

67. JR Samuel Dekleva 21:38

St Patrick

68. SO Ryan Unger 21:58

McCook

69. FR Jared Trimble 22:42

Sandhills Valley

70. SO Kaden Starr 22:52

Cozad

71. JR Daylon Weekly 22:53

Sandhills Valley

72. FR Conner Weekly 24:19

Sandhills Valley

73. FR Carson Winder 24:21

St Patrick

74. SO Morgan Morris 25:26

Cozad

75. 9 Jeremiah Roebuck 25:43

Maxwell

76. SR Keegan Nitsch 27:09

St Patrick

77. JR Tanner Brown 30:19

South Loup

78. 9 Cody Newman 31:32

Maxwell